5 tipů, jak pečovat o vousy

Vousy jsou odrazem vašeho životního stylu. Díky jejich správné úpravě se cítíte sebejistě a působíte mužně a atraktivně pro opačné pohlaví. Pouhé oholení vousů však nestačí k tomu, aby vypadaly již na první pohled zdravě. Na řadu tedy přichází úprava stravy, péče o pokožku a v neposlední řadě kvalitní holicí strojek.

 

1)    OBLIČEJOVÁ PÉČE

Každé ráno a večer si důkladně vyčistěte obličej mycím gelem nebo šamponem. Jestliže si udržujete dlouhý plnovous, použijte jemný šampon a nezapomeňte ani na kondicionér. Produkty obsahující eukalyptový olej mohou pomoci k tomu, aby vaše vousy rostly rychleji. Plnovous pomohou vyživit také speciální směsi olejů. Olej na vousy stačí vmasírovat ke kořínkům 2x týdně.

olej na holení

2)    DOSTATEK SPÁNKU

Pokud každou noc dopřejete svému tělu dostatečně dlouhý spánek, odvděčí se vám nejen pevnějším zdravím, ale také kvalitnějšími vousy. Pokožka se díky spánku rychleji regeneruje a vousy pak podle toho také vypadají. Jestliže se vám navíc podaří i snížit množství stresu, které denně zažíváte, vaše vousy vám poděkují. 

3)    VITAMINY A MINERÁLY

Pouze s dostatkem živin nebude váš organismus strádat a vousy tak budou pevné, lesklé a budou i rychleji růst. Není nutné dodržovat striktní dietu, stačí lehce upravit svůj jídelníček. Zaměřte se zejména na bílkoviny, které najdete v mase, vejcích a oříškách a na vitaminy skupiny B (hlavně B1, B6 a B12).

 

4)    SPRÁVNÉ HOLENÍ

Své vousy udržujte přesně v takové délce, jaká vám vyhovuje. Pokud toužíte po dlouhém a hustém plnovousu, stačí ho zkracovat každé 3 – 4 měsíce. Vystačit si v tomto případě můžete s nůžkami na vousy a knír. Naopak pokud některé části tváře chcete mít stále precizně oholené, holte je pravidelně každý den. K holení používejte kvalitní holicí strojky. Je jedno, zda zvolíte strojek na klasické žiletky nebo strojek elektrický. Důležitý je ostrý břit, díky kterému eliminujete možnost podráždění pokožky. Holte se vždy po směru růstu vousů, abyste zabránili jejich nechtěnému zarůstání. Pokud na závěr použijete krém po holení, máte vyhráno.

nůžky na vousy holící strojek

5)    PRAKTICKÉ VYCHYTÁVKY

V případě, že pečujete o delší plnovous, pročesávejte ho každé ráno a večer speciálním hřebenem nebo kartáčem. Jen tak se zbavíte zacuchaných vousů. Pokud si dlouho pěstujete knír a chcete ho mít perfektně celý den vytvarovaný, jistě oceníte vosk na knír a také speciální hřeben na knír.

vosk na knir hřeben na knír

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.