5 tipů, jak si užít podzimní svatbu

podzimni-svatba-svatebni-den-tipy

Podzim je plný barev a vůní, které dodávají svatbě nezaměnitelnou atmosféru. Podzimní kouzlo vás nenechá na pochybách, že jste si ke svatbě vybrali to nejlepší roční období ze všech. A jak si podzimní veselku užít co nejlépe?

Uspořádejte svatbu venku

Svatbu v parku, stromové aleji nebo zámecké zahradě si užijete vy i hosté. Okolí zdobí spadané listí a výhled do krajiny, která hraje všemi barvami, je nezapomenutelný. Pod širým nebem je možné uspořádat pouze obřad a na svatební hostinu se přesunout do restaurace. Stejně tak si ale můžete užít hostinu venku a okolí tomu přizpůsobit. Velké stoly, deky na židlích, které budou hosty zahřívat po setmění a romantická světýlka jsou perfektním řešením. Výhodou je, že začátkem podzimu už jsou pryč úmorná vedra, avšak stále ještě nehrozí nepříjemná zima. Pokud se bojíte, že vám nevyjde počasí, celou oblast zastřešte, aby na vás nemohl déšť. Ženich i nevěsta si mohou navíc vzít elegantní deštník.

Zvolte dýňové menu

Svatební menu zvolte typicky podzimní a podávejte pokrmy z dýní, jablek, hrušek a dalších podzimních surovin. Chutnat vám bude dýňová polévka, dýňové rizoto s telecí rolkou i jednoduchý jablečný koláč jako dezert. Menu samozřejmě můžete pojmout více či méně honosně. Výhodou dýní i jablek je fakt, že mají v kuchyni široké využití. Jako nápoj je ideální podávat horký grog nebo punč. Kávu zkuste doplnit o skořici či badyán. Všechny tyto nápoje zahřejí na těle i na duši a hosté si na nich pochutnají.

Nebojte se oranžové a žluté

Vybírání svatebních šatů a doplňků si určitě užijete. Máte totiž spoustu možností. Šaty můžete zvolit čistě bílé i krémové a doplnit je barvami podzimu: žlutou, oranžovou, červenou, vínovou, švestkovou, hnědou nebo tmavězelenou. Ženich zaboduje s hnědožlutým motýlkem s ornamenty. Nevěsta si může opásat šaty stužkou ve stejné barvě. Pokud jste milovníky oranžové barvy, zvolte oranžového motýlka a pod sako kostkovanou košili. Nevěsta může vše doladit nádhernou kyticí z oranžových gerber, slunečnic, aster, jiřin nebo cínií. Přes svatební šaty je možné přehodit šátek či šál a celý outfit tak ozvláštnit. Ženich by neměl zapomenout ani na manžetové knoflíčky nebo třeba rukavice. Pokud fandíte kšandám, nebojte se obléct šle, se kterými nesáhnete vedle.

Buďte blíže přírodě

Místo, kde se bude konat samotný obřad a poté i oslava ozdobte přírodními dekoracemi. Perfektní budou dýně, jablka, listy, větvičky, kupky slámy. Využijte vše, co vám podzimní příroda nabízí. Krásně vypadají i různé bobule, obilí, žaludy, kaštany a šišky. Za dekorace nemusíte utrácet tisíce, stačí se projít po lese a najdete spoustu krásných doplňků.

Obklopte se svíčkami

Podzimní atmosféru dotvoří svíčky nebo různá světýlka, která dodají příjemný hřejivý pocit. Rozhodně jimi nešetřete a místo pořádně rozsviťte. V pochmurných podzimních dnech platí, že čím více světýlek, tím lépe. Výsledný dojem bude jedinečný a fotografie ze svatby přímo úchvatné.

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.