Jak navoskovat knír

Ať už si knír pěstujete několik let nebo si jej teprve necháváte narůst, je možné, že nejste na 100 % spokojeni s jeho vzhledem. Jestliže nechcete, aby vám vousy trčely do několika směrů a rádi byste je zkrotili a dali jim nějaký řád, vyzkoušejte vosk na knír. Velkou výhodou je, že s voskem můžete vytvořit jakýkoliv styl, na který si zrovna vzpomenete.

 

Co vosky obsahují?

Speciální vosky vám pomohou knír upravit a zafixovat. Navíc mají obnovující účinky a zlepšují kvalitu vousů. Díky vosku bude knír držet perfektně na svém místě a to po celý den. Vyrábí se především z vazelíny a včelího vosku. Sofistikovanější receptury pak mohou obsahovat v různých poměrech i arabskou gumu, mýdlo, lůj, aromata a barviva. Sehnat můžete vosky čiré i různě zabarvené. K tvorbě nejrůznějších tmavých odstínů se používá oxid železitý.

 

Jaká síla vosku je nejlepší?

Většina použitých ingrediencí zvyšuje sílu vosku i jeho účinky. A jak silný vosk je vhodný právě pro vás? Výsledná síla je vždy závislá na délce vašich vousů a také na stylu, který s voskem chcete vytvořit. S voskem to ale rozhodně nikdy nepřehánějte a řiďte se pravidlem „méně je více“.

 

Jak jednoduše navoskovat knír

  • Vosk před použitím lehce zahřejte. Někdy stačí zahřát krabičku s voskem v dlaních, ponořit ji zavřenou do horké vody nebo umístit vosk na teplý radiátor. Pomoci vám může i obyčejný fén. Stačí pouze pár minut fénem zahřívat krabičku.
  • Vosk bývá opravdu hodně tuhý, a proto je třeba nabírat ho nehtem. Pomocí špičky nehtu tedy odeberte malé množství vosku a rozmělněte ho mezi palcem a ukazováčkem. Jakmile začne vosk lepit, můžete začít s nanášením.
  • Vosk naneste na knír tak, že začnete nejprve uprostřed a postupně ho budete roztírat do stran.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.