Jak se obléct na vánoční večírek

Vánoční večírky jsou skvělou příležitostí k setkání s kolegy, šéfy, případně obchodními partnery. Někteří z nás je v tichosti přetrpí, jiní si je zase maximálně užívají. V každém případě je třeba si kromě správného chování nechat záležet také na tom, co si na večírek oblečete. Poradíme vám, jaký oděv je vhodný v závislosti na typu akce.

neformalni  

1)   Neformální akce

Jestliže se váš vánoční večírek koná v rámci úspor přímo v prostorách kanceláře, nebude s velkou pravděpodobností nutné sahat po elegantním obleku a kravatě. Naopak si budete moci dovolit ležérnější oděv a vyrazit v pohodlnějším oblečení. Vezměte zároveň v úvahu to, jak odění běžně chodíte do práce. Jestliže vy i vaši kolegové vyrážíte do práce v džínách a tričku, stačí vyjít z vašeho každodenního outfitu a ten pak jen trochu oživit. Pokud se necítíte dobře v klasických kalhotách, zvolte jednobarevné tmavé džíny a k nim si vezměte pěknou světlou košili a černé či tmavomodré sako.

Pokud však máte v práci předepsaný přísný dresscode, džíny určitě nebudou tou správnou volbou. Na firemní večírek si raději oblečte společenské kalhoty, košili a sako a celý oblek oživte slušivým motýlkem či kravatou. Vybrat si můžete osvědčenou klasiku, ale také vtipné doplňky s vánočními motivy. Ty se na vánoční firemní večírek perfektně hodí. Skvěle vypadá červený vánoční motýlek s ptáčky i stylová vánoční kravata se zlatým motivem. S kapesníčkem do saka a manžetovými knoflíčky ale také nešlápnete vedle. Chcete-li zabodovat něčím originálním, nebojte se dřevěného motýlka, který je skvělou a neotřelou alternativou ke klasickému vázacímu motýlku.

 

>> Vánoční doplňky pro pány na Galantier.cz <<

Více fotek na našem pinterestu zde.  
tematicke  

2)   Tematický večírek

Ponese se váš vánoční večírek v nějakém zajímavém duchu? Tematické akce jsou dnes velmi populární a v mnoha firmách už jde o každoroční zvyk. Pokud se v pozvánce dozvíte, že se můžete těšit na oslavu ve stylu 60. let, námořnický nebo třeba upírský večírek, volte oděv právě podle této příležitosti. Sehnat správné oblečení nemusí být sice vždy jednoduché, ale výsledek rozhodně bude stát za to. Zaměstnanci se během těchto tematických akcí uvolní, zasmějí se a celý večer si většinou příjemně užijí. Při výběru outfitu doporučujeme začít tím, co už máte ve svém šatníku. Vyberte si z něj ty kousky, které můžete použít a zbytek si dokupte nebo půjčte od kamaráda či známého. Slušivé a vtipné doplňky můžete sehnat i ve specializovaných obchodech či půjčovnách kostýmů.

 Více fotek na našem pinterestu zde.    
formalni  

3)   Formální akce

Co si ale počít, pokud je váš vánoční večírek plánovaný na formálnější úrovni? V těchto případech se nejčastěji můžete setkat se dvěma základními typy akcí. Jednou z nich je tzv. black tie, kdy je jasně definovaný outfit, který je třeba 100% dodržet, jinak si koledujete o pořádné faux paux. Je jím černý oblek, bílá košile a černý motýlek. Druhou variantou je tzv. three piece, kdy na sebe kromě obleku musíte vzít také vestu. Dalším důležitým bodem, na který byste neměli zapomenout, jsou kvalitní a elegantní boty, které by měly být samozřejmě perfektně čisté a vyleštěné.

Jestliže se nemusíte řídit předpisy black tie ani three piece, ale víte, že se přesto bude jednat o formální záležitost, postavte svůj oděv na tmavých kalhotách, jednobarevném saku a zajímavé kravatě či vázacím motýlku. Buďte však raději střízliví, co se týče vzorů. V těchto situacích je lepší držet se osvědčené klasiky a zvolit vzor pouze u jednoho kusu oděvu, a to nejlépe na košili nebo kravatě. Skvěle budete vypadat v černém saku, čistě bílé košili a vínové kravatě s jemným proužkem. Nebo zvolte kalhoty a sako v tmavomodré barvě, přidejte světle modrou košili s kostkovaným vzorem a celý outfit doplňte fialovou kravatou.  

 Více fotek na našem pinterestu zde.    

 

 Vánoční kapesníčky  Vánoční ponožky  noční šle  Vánoční vázací motýlky
vánoční kapesníčky vánoční ponožky vánoční šle vanocni motylky

 

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.