Jak se správně starat o své boty, jak je správně naleštit

Bexley je top společnost zabývající se péčí o kůži a doplňků pro pány. Jejich nejvíce populární výrobek je krém na boty Bexley, víceúčelový krém na kůži určený pro čištění, výživu a lesk kůže. Můžete jej používat s krémem nebo voskem na boty, nebo pouze samotný k udržení pěkného vzhledu vašich kožených bot. Vyrábí se s včelím voskem, norkovým olejem a lanolinem a zanechá vaše boty mírně lesklé, ale bez mastného povrchu. Pravidelné používání výrobků Bexley vám umožní nosit vaše boty roky. Zde je návod, jak používat krém na boty Bexley:

Co budete potřebovat na správné leštění bot

1. Připrava vašich bot

Vždy začněte s umytím bot. Jednoduše umyjte a naleštěte boty, sundejte tkaničky a umístěte do nich napínáky, jako jsou např. Bexley cedrové napínáky. Následně vykartáčujte boty kartáčem z koňských žíní pohyby zezadu dopředu, od paty k palci, abyste odstranili všechny nečistoty. Pokud je to potřeba, použijte navlhčený hadřík. K umytí je možné použít trochu vody, nechte potom ale boty dobře uschnout (minimálně 30 minut). Je důležité umývat boty při pokojové teplotě, protože nadměrné teplo kůži bot vysušuje. 

2. Použití krému na boty Bexley

Protože Bexley je krém na kůži vše v jednom, můžete zároveň své boty čistit i leštit. Vezměte si měkký hadřík, jako leštící rukavici na boty Microclean, a pevně ho omotejte kolem ukazováku a prostředníku nebo normálně navlékněte na ruku. Na hadřík naberte malé množství krému, navlhčete ho ve vodě (jen na mžik napočte) a začněte jej roztírat krouživými pohyby po botě. Abyste se dostali snáze do úzkých míst, jako je lem, použijte malý aplikační kartáč Bexley. Tento postup opakujte, dokud takto neošetříte celou botu. Potom nechte zaschnout asi 3 minuty.

3. Vyleštění

Použijte čistý hadřík nebo leštící rukavici Bexley, a vyleštěte své boty do požadovaného lesku. Krémy na boty Bexley jsou v různých barvách (černá, čokoládová, oříškově hnědá, zlatý pro odstín tan shoes či bezbarvý), takže během leštění zachová stálou barvu vašich bot.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.