Nebojte se neobvyklých barevných kombinací

Chcete, aby vaše svatba byla jedinečná a nezapomenutelná? Vašim oblíbeným barvám ale poslední svatební trendy příliš nefandí? Celý svatební den je pouze o nevěstě a ženichovi, a proto by se měl odehrávat jen podle jejich představ. Přestaňte se tedy bát neobvyklých barevných kombinací, pokud se vám líbí, a užijte si svou svatbu naplno!

Šedá + zelená

Kombinace šedé a zelené dodá svatbě punc elegance a vážnosti. Tyto dvě barvy perfektně ladí s bílými šaty nevěsty a lze je krásně zkombinovat i na svatební kytici. Co takhle světlezelené chryzantémy, bílé tulipány, kaly, anebo orchideje v tandemu s dekorační zelení? Můžete si vybrat také velmi jemnou a roztomilou kytici ze sedmikrásek a kopretin. Ženich pak může zvolit šedého vázacího motýlka v kombinaci s kapesníčkem do saka se zelenými puntíky. A pokud dáte raději přednost kravatě, můžete zvolit zelenou vázanku s puntíky nebo jednoduchou šedou. Nemějte strach ani ze vzorů a sáhněte třeba po šedé kravatě s motivem květin.

Fialová + růžová

Fialová s růžovou působí velice romanticky a jemně. Hodí se zejména pro zámecké svatby v romantickém duchu. Při výběru šatů, doplňků i květin si budoucí nevěsta bude připadat jako princezna. Výběr je totiž skutečně obrovský. I když se může zdát, že kombinace fialové a růžové není nic pro opravdového muže, opak je pravdou. Pokud ženich zvolí decentní doplňky, jako například fialový kapesníček do saka nebo růžovou pastelovou kravatu, výsledek bude stát za to. U ženicha je vždy lepší, pokud se u doplňků drží pouze jednoho barevného odstínu. Nevěsta se naopak může vyřádit a k fialové a růžové přidat ještě například bílou, krémovou či pastelově žlutou.

Žlutá + šedá

Pokud veselou žlutou zkombinujete se šedou, vznikne velmi neotřelá a originální barevná kombinace. Žlutou určitě nemusíte šetřit na svatební kytici. Nádherně vypadají slunečnice, žluté růže, tulipány i narcisy. Šedou barvu šatů mohou obléknout družičky a lze s ní vyzdobit stůl. Ženich může sáhnout po žluté kravatě a žlutém kapesníčku do saka. Zbytek oblečení už může ladit pouze do černé a šedé, aby výsledek nepůsobil příliš přeplácané. Luxusně však vypadá žlutošedý vázací motýlek. A pokud chce ženich ladit do posledního puntíku, může zvolit žluté tkaničky do bot.

Hnědá + růžová

Kombinace hnědé a růžové je velice zajímavá a bohužel u nás ne příliš častá. Skvělé se hodí pro podzimní svatbu, ale můžete ji zvolit během celého roku. Růžová zastupuje romantiku a hnědá dodává jistotu, vážnost, eleganci. Růžovo-hnědá barevná kombinace vypadá luxusně na svatebním dortu, kytici i oblečení a doplňcích. Hrát si můžete s různými odstíny růžové a hnědé i s ornamenty a motivy. Přesto, že toužíte po elegantní střízlivé svatbě, nemusíte se bát trochu experimentovat. Krásně vypadá například světle hnědá kravata s puntíky nebo růžový kostkovaný motýlekmotivy květin. Při výběru kapesníčku do saka ženich rozhodně nesáhne vedle, pokud zvolí hnědý kapesníček s pivoňkami.

Červená + žlutá

Červená se žlutou působí živě, vesele a hravě. Tyto barvy jsou jako dělané pro country nebo venkovskou svatbu. Jen si to představte – nevěsta drží v rukách kytici z červených a žlutých tulipánů, družičky jsou oděné do červených šatů a ženicha zdobí žlutá kravata a kapesníček v kapse saka. Máte červenou i žlutou barvu rádi, ale bojíte se, že to přeženete? Nebojte se ani té nejdivočejší barevné kombinace. A zvlášť, pokud toužíte po originální svatbě, na které se budete cítit dobře a do konce života na ni vzpomínat.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.