Proč používat olej na vousy?

I ty nejepičtější vousáče může někdy potrápit klasická suchá, nebo nezdravá pokožka. Superhrdinskou službu vám prokáže olej na vousy, který je změkčí a způsobí, že budou lesklé a zdravé. Po použití oleje je pokožka příjemně vláčná a hydratovaná. Oleje na vousy navíc obsahují různé esenciální oleje, například z rozmarýnu nebo santalového dřeva. Jejich příjemnou vůni oceníte nejen vy, ale i vaše partnerka.

Jaké množství je optimální?

Záleží na tom, jak dlouhé vousy máte, resp. jak dlouho si je necháváte růst. Pokud máte jen krátké strniště do 4 týdnů, postačí vám 3 kapky. Na přibližně půlroční vousy můžete použít kapek 6, a pokud vám rostou už více než rok, nebojte se sáhnout až po 10 kapkách oleje. 

Jak se olej na vousy správně nanáší?

Olej je dobré používat po ranní sprše, kdy jsou vaše vousy měkké a pleť je ještě vlhká a vláčná. Pokud nestihnete sprchu, alespoň si tvář opláchněte teplou vodou. Póry budou díky tomu otevřené a pokožka produkt lépe absorbuje. Tvář si po omytí pečlivě osušte ručníkem a můžeme jít na to.

  • Pomocí kapátka si do dlaně naneste optimální množství oleje.
  • Olej rozetřete mezi dlaněmi.
  • Prsty nanášejte pomalými tahy olej na vousy. Začnete po stranách, a poté jej rozetřete i na bradu a knírek. Pokuste se olej jemně vmasírovat až do kůže.
  • Aby se olej dostal všude tam, kam má a vousy vám nevzhledně netrčely, pročešte je na závěr ještě hřebínkem

Jak často ho mám používat?

Frekvence záleží zejména na typu vaší pokožky. Pokud máte kůži suchou a popraskanou, můžete olej používat každý den. V případě, že máte pokožku v pořádku, bude stačit, když po oleji sáhnete obden. Pokud je venku velké vedro a sucho, nebo naopak silný mráz, olej můžete používat častěji, protože vám vaši kůži během takového počasí pomůže ochránit.

 

CHCI OLEJ NA VOUSI > 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.