Proraso - představení značky

Historie společnosti

Společnost Proraso založil Ludovic Martelli v italské Florencii již roku 1908 a i po více než sto letech je firma v rukou rodiny Martelli přesněji řečeno, ve čtvrté generaci rodiny Martelli, což z ní dělá nejstarší italskou značku produktů na holení. Přestože byla produkce vlastních produktů od počátku Ludovicovým snem, věnovali se Martelliové původně pouze distribuci zahraniční kosmetiky a parfémů. Jak se později ukázalo, široká síť odběratelů ze všech koutů Itálie se hodila při expanzi vlastních produktů.

 

Uvedením zkrášlujícího krému Frabelia splnil Ludovicoův syn Piero otci sen o výrobě vlastních produktů ve 30. letech 20. stol. Celkový přesun od prodeje parfémů k výrobě vlastních přípravků na holení ještě urychlil Pierův vynález svěžího parfémovaného krému na holení, který dostal jméno Proraso, což se dá volně přeložit jako “pro oholení”.

 

Jakmile Martelliové dokončili vývoj krému, později překřtěného na „zázrak před holením(Pre-Barba Miracolo)“, rozjeli se s ním za holiči a lazebníky v celé zemi, kteří si produkt okamžitě zamilovali. A přestože byl krém původně určen profesionálům, postupem času si Proraso získalo srdce většiny Italů.

 

V 50. letech 20. století, kdy už byla značka Proraso několik let oficiálně registrovanou známkou,  uvedl Ludovico na trh mýdlo na holení v tubě, pěnu na holení a mýdlo na holení v misce. V průběhu let pak přibývaly další produkty jako např. balzámy a vody po holení, štětky na holení aj. a stvořily tak kompletní nabídku pro mokré holení, kterou zdokonalují dodnes.

 

Základní kolekce Proraso

Zelená řada

Zelená řada je určena všem, kdo sází na jistotu jak v kvalitě oholení, tak ve svěží vůni. Zelená řada je řadou, kterou to všechno začalo. Klasika všech klasik, pro všechny vousy a typy pleti, která příjemně voní po mentolu a eukalyptu. Není divu, že je tato řada nejprodávanější z celé kolekce Proraso už několik desítek let.

 

Bílá řada

Bílá kolekce s výtažky ze zeleného čaje a ovesných vloček s jemnou vůní po limetce a jablku je ideální pro citlivou pokožku. Produkty z bílé kolekce se rychle vstřebávají, příjemně chladí a zklidňují podrážděnou pokožku tváře.

 

Modrá řada

Modrá řada to je ochrana a zvlhčení pokožky díky aloe vera a vitamínu E.  Směs moderních a kořenitých vůní jantaru a pižma navazuje tematicky na zelenou řadu. Avšak kromě hladkého oholení téměř každého typu tváře, zanechávají produkty této řady na tváři intenzivnější a hřejivější vůni.

 

Červená řada

Pokud máte husté a tvrdé vousy pak zvolte produkty z červené kolekce. "Linea Rossa" vousy krásně změkčí a připraví na snadné oholení bez podráždění. Díky bambuckému máslu zůstane vaše tvář po holení vláčná a vyživená a díky santalovému dřevu i příjemně vonět.

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.