Rozdíl mezi kondicionérem, krémem a voskem na boty

Boty jsou první věcí, které si každý na muži všimne. Proto je tak důležité investovat do několika párů bot. A pro well-dressed oblečeného muže nebo profesionála je nezbytné mít pár kožených bot. Nicméně někteří muži se zapomínají o svoje boty starat, takže mají boty odřené, popraskané a sešlapané. Přitom s trochou péče lze prodloužit životnost bot i jejich dobrý vzhled. Problémem může být velké množství produktů péče o boty, jako kondicionér, krém na boty nebo vosk, kdy si budete lámat hlavu s tím, jaký je v nich rozdíl?  

Kondicionér na boty

Kůže je jako pokožka – prodyšná a flexibilní. V drsných podmínkách, jako je zima, déšť a sníh, kůže vysychá a tuhne.  S kondicionérem na boty, jako je např. Saphir Renovateur, zabráníte popraskání svých bot a kůži udržíte pružnou. Používejte jej často a nebojte se ho použít více, obzvlášť pokud jste před tím čistili boty mýdlem, které kůži vysušuje. Dobrý kondicionér na boty se dobře vstřebává a kůži hydratuje, takže kůže zůstává měkká a hebká.  

Krém na boty

Krém na boty (např. od Bexley) kůži hydratuje, stejně tak jako kondicionér.  Na rozdíl od kondicionéru krém vytváří na botě vrstvu, která jí dodává lesk a barvu. I přesto není krém tak dobrý jako vosk, který je pro obnovení barvy a zakrytí oděrek ještě lepší.  

Vosk na boty

K naleštění bot, zakrytí oděrek a k utěsnění a ochraně kůže je nejlepší vosk na boty. Mnoho mužů má rádo skvělý lesk. Problém je, že vosk boty časem vysuší – na rozdíl od krému. Abyste dosáhli co nejlepšího výsledku, vyberte si barvu vosku, která se nejvíce blíží barvě vašich bot – např. Saphir Medaille D'Or Wax.

Na trhu je dostupných mnoho 2v1 krémů na boty a kondicionérů, ale kondicionér nejvíce hydratuje a je lepší jej použít v kombinaci buď s krémem nebo voskem na boty. Samozřejmě záleží na vás, co upřednostníte – klidně můžete používat všechny 3 produkty. S dobrou péčí prodloužíte životnost vašich bot.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.