Svatba v pastelových barvách

Aktuálním svatebním trendem jsou pastelové barvy. Největší oblibě se v poslední době těší hlavně starorůžová, lila, světle zelená a meruňková. Přemýšlíte, že svou svatební oslavu zahalíte do některé z těchto romantických barev? Poradíme vám, jak je mezi sebou chytře kombinovat a navíc vám dáme i pár tipů na zajímavé doplňky.

Psychologie barev

I když se to na první pohled nemusí zdát, každá barva v nás vyvolává nějaký pocit. Pastelové barvy na nás mají všeobecně velmi pozitivní vliv. Připomínají nám dětství, bezstarostnost, působí uklidňujícím dojmem a mohou také navodit romantickou atmosféru.

  • Žlutá – povzbuzuje, uvolňuje napětí, dodává pocit svobody a rozveseluje. Oblečení i doplňky ve žluté pastelové barvě se skvěle hodí pro jarní i letní svatbu. Jelikož evokuje slunce, teplo a pohodu, bude výborně ladit s venkovským, zahradním, i westernovým či venkovským tématem. Velmi vkusně vypadá žlutá barva v kombinaci se šedou – žlutošedý vázací motýlek je toho důkazem.
  • Zelená – symbolizuje ticho, klid a přírodu. Hodí se hlavně pro svatbu konanou v jarních nebo letních měsících. Záleží už jen na vás, s jakou další barvou či vzorem ji zkombinujete. Zelená kravata s puntíky působí hravě a zároveň stylově.
  • Světle modrá – chladná barva symbolizující oblohu, vzduch, ticho a touhu. Ideální pro svatbu zimní, námořnickou nebo plážovou. Vynikne i na těch nejmenších detailech, jako jsou manžetové knoflíčky, kapesníček do saka nebo ubrousky na stole.
  • Fialová – melancholická barva plná tajemství a duchovna. Fialové odstíny jsou perfektní, pokud chcete svatbu vytvořit v luxusnějším a vážnějším duchu. K fialové se ideálně hodí šedá barva, která ji ještě více podtrhne.
  • Starorůžová – symbolizuje lásku a oddanost. Romantičtější barvu už zkrátka nenajdete. Zkombinujete-li ve stejném růžovém odstínu kytici, kravatu i ručně šitý kapesníček do saka, máte vyhráno.
  • Meruňková – dodává energii, stimuluje a zlepšuje náladu. Perfektní pro zahradní nebo venkovskou veselku.

Kombinování barev a vzorů

Pastelové odstíny se dají použít téměř u všech svatebních témat. Záleží totiž jen na tom, s jakou další barvou či vzorem je zkombinujete. Pastelové barvy je vhodné kombinovat s krémovou, šedou nebo bílou. Nic ale nezkazíte ani tmavě modrou nebo purpurovou. Krásně si můžete vyhrát i se vzory. Snažte se ale nekombinovat dva rozdílné vzory na jednom kusu oděvu nebo doplňku. Výrazné barvy rozbijte tlumenějšími odstíny. Barvy oblečení i doplňků slaďte s barvami sváteční tabule, dortu a svatební kytice. Krásně a neotřele bude působit starorůžová kravata s puntíky. Stejně tak můžete kravatu zvolit jednobarevnou, například v odstínu tyrkys a se vzory se vyřádit třeba u kapesníčku do saka.

Při výběru barev, do kterých bude celá vaše svatba laděná, jsou samozřejmě více než samotné trendy důležité preference nevěsty a ženicha. Často je nejlepší dát na první pocity, které se většinou nemýlí. Bát se nemusíte ani neobvyklých barevných kombinací. Díky nim může být vaše svatba velmi originální a nezapomenutelná. 

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.