Zápisník, který čeká na váš příběh

travelers-notebook-kozeny-diar-zapisnik

Znáte ten tajemný pocit, když stojíte na začátku dosud nepoznané cesty? Když nevíte, co vše uvidíte, ucítíte a ochutnáte? To zvláštní šimrání v břiše, když před vámi leží spoustu prázdných listů, které čekají, až je popíšete svým příběhem? Nový rok klepe na dveře a spolu s ním přichází také správný čas pořídit si diář nebo zápisník pro zaznamenávání plánů a zážitků, které s sebou následující měsíce přinesou.

Pokud ještě nemáte diář vybraný a ani ho nenajdete pod vánočním stromkem, doporučujeme věnovat pozornost proslulému The Traveler’s Notebook, dříve vyráběnému pod hlavičkou Midori, nyní pod společností Traveler's Company.

Navzdory jednoznačnému názvu nejde o zápisník výhradně pro cestovatele. Na své si přijdou všichni příznivci minimalistického designu a kvalitního řemesla. Obal deníku je totiž ručně vyráběn v thajském městě Chiang Mai, a to z precizně zpracované hovězí kůže, která pod vlivem času a opotřebení získává nezaměnitelnou patinu. Základní náplň o 64 papírových listech pochází z Japonska a v případě potřeby je možné ji doplnit. Právě variabilita a možnost přidávat vnitřní i vnější elementy (linkované či čtverečkové papíry, štítky, papírové nebo transparentní kapsy) je jednou z hlavních výhod The Traveler's Notebooku

"Navrhli jsme tak jednoduchý design, aby si ho lidé mohli dotvořit podle svého. Na gumičku můžete pověsit korálek, který jste našli, na obal zápisníku umístit svou oblíbenou nálepku. Prosím, vyjádřete sami sebe prostřednictvím vlastního designu...," nabádají zástupci Traveler's Company. Jaký příběh vetkáte svému zápisníku vy?

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.