Proč používat olej na vousy?

Staráte se pečlivě o svůj knír či bradku, ale máte problémy se suchou pokožkou nebo vaše vousy nevypadají příliš zdravě? Velkou službu vám může prokázat olej na vousy, který je změkčí a způsobí, že budou lesklé a zdravé.  Po použití oleje je pokožka příjemně vláčná a hydratovaná. Oleje na vousy navíc obsahují různé esenciální oleje, například z rozmarýnu, santalového dřeva, pačuli nebo levandule. Jejich příjemnou vůni oceníte nejen vy, ale i vaše partnerka.

Jaké množství je optimální?

Záleží na tom, jak dlouhé vousy máte, resp. jak dlouho si je necháváte růst. Pokud máte jen krátké, maximálně 4týdenní strniště, postačí vám 3 kapky. Na přibližně půlroční vousy můžete použít kapek 6, a pokud vám rostou už více než rok, nebojte se sáhnout až po 10 kapkách oleje. S množstvím to ale nikdy nepřehánějte, raději zezačátku použijte méně než více a příště případně na množství přidejte.

 

Jak se olej na vousy správně nanáší?

Olej je dobré používat po ranní sprše, kdy jsou vaše vousy měkké a pleť je ještě vlhká a vláčná. Pokud nestihnete sprchu, alespoň si tvář opláchněte teplou vodou. Póry budou díky tomu otevřené a pokožka produkt lépe absorbuje. Tvář si po omytí pečlivě osušte ručníkem a můžeme jít na to.

  • Pomocí kapátka si do dlaně naneste optimální množství oleje.
  • Olej rozetřete mezi dlaněmi.
  • Prsty nanášejte pomalými tahy olej na vousy. Začnete po stranách, a poté jej rozetřete i na bradu a knírek. Pokuste se olej jemně vmasírovat až do kůže.
  • Aby se olej dostal všude tam, kam má a vousy vám nevzhledně netrčeli, pročešte je na závěr ještě hřebínkem

Jak často ho mám používat?

Frekvence záleží zejména na typu vaší pokožky. Pokud máte kůži suchou a popraskanou, můžete olej používat každý den. V případě, že máte pokožku v pořádku, bude stačit, když po oleji sáhnete obden. Nemalý vliv má i počasí. Pokud je venku velké vedro a sucho nebo naopak silný mráz, olej můžete používat častěji, protože vám vaši kůži během takového počasí pomůže ochránit.